Friday, February 10, 2012

Fifth translation of my rules- in Polish!

Translated by a good and dear friend.


ZASADY ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW

Peter Gluck

Motto: "Myślę, więc jestem. Decyduję więc żyję. Rozwiązuję problemy i mam cel życia. "

1. NIE ma odizolowanych problemów; problemy zawsze pojawiają sie grupwo i dynamicznie.

2. Wielkie problemy NIE mają ostatecznych rozwiązań; za każdym razem muszą one być ponownie rozwiązywane.

3. Rozwiązanie problemu NIE jest takim ważnym krokiem jak jego sformułowanie.

4. Największą przeszkodą w rozwiązaniu problemu jest NIE to o czym nie wiemy; jest nim to o czym wiemy że jest błędne.

5. Najważniszym, przy rozwiązaniu problemów, jest to o czym nie wiemy, a NIE to o czym wiemy.

6. Co decyduje w urzeczywistnianiu projektów? NIE są to pożądane pozytywne skutki; są to najczęsćiej negatywne i/lub niepożądane czynniki.

7. NIE każdy problem ma całkowicie pożyteczne rozwiązanie.

8. Jakie rozwiązania są czesto najlepsze? NIE są nimi te które wydają się poczatkowo doskonałymi; są nimi te które podatne są ulepszeniom.

9. Jakie rozwiązania są bardziej pożyteczne, i mają szerszy zakres zastosowań? NIE są nimi te które błyszczą sensacją; są nimi te których znalezienia zwiazane były z wysiłkami i cierpliwością.

10. Jak pomysł mają największą szansę na szybką realizację? NIE jest nom ten co wydaje się być logicznym i doskonałym, jest nim ten który odpowieda potrzebom potencjalnych użytkowników, nawet tych dla których logika nie jest jasna.

11. Decydującym czynnikiem, w wielu przypadkach, jest szybkość rozwiązania a NIE jego doskonałość. Szybkie częsciowe rozwiazanie problemu jest bardzej przydatne niż prawie doskonałe powolne rozwiązanie.

12. Rozwiązania bardzo trudnych problemow NIE zawsze są wynikiem długich godzin ciężkiej pracy i wysiłków. Często są one skutkami przyjemnej pracy i odpoczynku.

13. Jakie problemy są przez nas najlepiej rozwiązywane? NIE są nimi nasze własne problemy, są nimi problemy innych ludzi.

14. Jakie rozwiązania problemow jest nam łatwiej zrozumieć i zrealizowac? NIE so nimi rozwiązania znalezione przez nas; są to rozwiązania pożyczone, kupione lub skradzione.

15 Co jest najbardziej przydatne w rozwiązywaniu problemów? NIE jest to potęga naszej sily; jest to limit naszej słabości.

16. Co jest kluczem do sukcesów w rozwiązywaniu problemów? NIE jest nim rozsądne i ostrożne planowanie; jest nim decyzja rozsądnego i zdecydowanego ryzykowania.

17. Najtrudniejsze do rozwiązania są problemy urojone, NIE problemy rzczywiste.

18. NIE zgadzaj się z założeniamu problemu, zmień je w miarę konieczności i możliwości.

19. NIE zatrzymuj się na pierwszym rozwiązaniu, szukaj innych.

20. Mistrzowie mają taką dominującą zasadę-- sztuka rozwiązywania problemów NIE polega na trzymaniu się powyższych zasad, polega ona na szukaniu nowych podejść.

No comments:

Post a Comment